Jste zde: orlenunipetroldoprava.cz > CZ/  Média/  Tiskové zprávy/  Unipetrol má nového generálního ředitele
Velikost textu:  A AA
Unipetrol má nového generálního ředitele

13-02-2009  

Novým předsedou představenstva a generálním ředitelem Unipetrolu se stal Krzysztof Urbanowicz. Dosavadní ředitel François Vleugels, který byl ve vedení Unipetrolu poslední tři roky, rezignoval na tyto funkce ke 13. únoru 2009.

Praha 13. února 2009 - Dozorčí rada společnosti Unipetrol dnes na svém zasedání přijala rezignaci dosavadního generálního ředitele a předsedy představenstva Françoise Vleugelse. Novým předsedou představenstva a generálním ředitelem akciové společnosti Unipetrol zvolila Krzysztofa Urbanowicze.

“Rád bych tímto poděkoval panu Vleugelsovi za to, co v posledních třech letech pro Unipetrol udělal. Společnost pod jeho vedením prošla výraznými změnami. Domníváme se však, že současné podmínky globální ekonomické a finanční krize vyžadují nový přístup a jiné dovednosti. Krzystofa Urbanowicze vybrala na tuto pozici nezávislá personální agentura jako nejvhodnějšího manažera zejména pro jeho zkušenosti s restrukturalizací a rozvojem firem. Jeho hlavním úkolem bude, aby Unipetrol překonal nynější turbulentní období v dobré kondici a byl připraven k opětovnému růstu ve chvíli, kdy dojde k ekonomickému oživení,” řekl předseda dozočí rady Unipetrolu, generální ředitel a předseda představenstva PKN Orlen Jacek Krawiec.

PROFESNÍ KARIÉRA KRZYSZTOFA URBANOWICZE:
1993 –1996 Shell Gas Polsko
Oblastní obchodní ředitel pro Polsko
1997 – 1999 Shell International Petroleum Company, Londýn
Senior management konzultant zodpovědný za projekty akvizic a fúzí, restrukturalizaci portfolia, vstup na nové trhy a rozvoj nové značky v zemích jako jsou Čína, Indie, Hongkong, Brazílie, Argentina a Čile.
1999 – 2001 Volvo Auto Polsko
Prezident a výkonný ředitel
2001 – 2003 PZU SA Warsaw (vedoucí pojišťovací společnost v Polsku - 65% podíl na trhu)
Výkonný ředitel pro pohledávky, řídící 3500 lidí, objem pohledávek – 1 miliarda USD
2003 – 2007 URSA (hlavní evropský zpracovatel izolačních materiálů)
Výkonný ředitel pro střední a východní Evropu zodpovědný za 11 zemí včetně České republiky a Slovenska.
2007– únor 2009 - soukromé podnikání v oblasti poradenství

VZDĚLÁNÍ:
1992 Technologická univerzita Varšava
Inženýr stavebního inženýrství
1993 Technologická univerzita Varšava, MBA
Získal titul MBA. School of Business vedená London Business School, HEC School of Management v Paříži, Norges Handelhoyskole v Bergenu a Technologická univerzita ve Varšavě.
1994 Univerzita Varšava
Magistr managementu a marketingu
1994 Univerzita Illinois v Urbana Champaign
Získal titul MBA
2002 INSEAD
Program pro výkonné manažery
2004–5 Univerzita St. Gallen
Program pro výkonné manažery

ZÁJMY:
Horolezectví, balónové létání, plachtění a potápění

UNIPETROL, a.s., ovládá společnosti, které působí v petrochemickém průmyslu v České republice. V roce 2005 se stal UNIPETROL součástí skupiny PKN ORLEN, která je největším zpracovatelem ropy ve střední Evropě. Skupina UNIPETROL se zaměřuje především na zpracování ropy, distribuci pohonných hmot a na petrochemickou výrobu. Ve všech těchto oblastech patří skupina UNIPETROL k významným hráčům v České republice i na středoevropském trhu. Skupina patří v České republice k nejvýznamnějším společnostem z hlediska obratu a zaměstnává zhruba 4500 lidí.
Kontakt:
Blanka Růžičková
Tisková mluvčí
UNIPETROL, a. s.
Telefon: +420 225 001 407, +420 731 881 111
E-mail: blanka.ruzickova@unipetrol.cz​

« zpět

 
 
 

Značky Skupiny UNIPETROL