Jste zde: orlenunipetroldoprava.cz > CZ/  Média/  Tiskové zprávy/  Unipetrol přidělil stipendia studentům Výukového centra v Mostě-Velebudicích
Velikost textu:  A AA
Unipetrol přidělil stipendia studentům Výukového centra v Mostě-Velebudicích

19-10-2010  

Deset studentů mostecké pobočky Vysoké školy chemicko-technologické obdrželo cenu za vynikající studijní výsledky. Unipetrol rovněž podpořil studenty ze sociálně slabších rodin.

Most, 19. 10. 2010 – Zástupci společnosti Unipetrol dnes předali studentům Výukového a studijního centra Vysoké školy chemicko-technologické v Mostě – Velebudicích ceny za vynikající studijní výsledky. Cenu Unipetrolu získala rovněž nejlepší dizertační práce. Unipetrol kromě těchto cen přiděloval speciální stipendia studentům ze sociálně slabších rodin.

„Naší strategií je podpora mladých chemických talentů, proto také dlouhodobě spolupracujeme s Vysokou školou chemicko-technologickou Praha a s její pobočkou v Mostě. Podporu vzdělávání a vzdělanosti v regionu, ve kterém působíme, totiž považujeme za naši povinnost,“ říká generální ředitel a předseda představenstva skupiny Unipetrol Piotr Chelminski a k sociálním stipendiím pak dodává: „Chemie je velice náročný obor, a pokud se některým studentům daří zvládat studium i za ztížených sociálních podmínek, je to obdivuhodné a zaslouží si to naši podporu.“

„V každé firmě jsou erudovaní a motivovaní zaměstnanci základním předpokladem rozvoje a růstu. Chemický průmysl v tomto smyslu není výjimkou. VŠCHT je pro nás bezesporu jedním z klíčových zdrojů mladých odborníků,“ vysvětluje Piotr Chelminski. Společnosti skupiny Unipetrol zaměstnávají celou řadu absolventů Vysoké školy chemicko – technologické. Titulem z Vysoké školy chemicko-technologické Praha (VŠCHT) se může pochlubit i několik lidí z managementu skupiny, jako například generální ředitel společnosti Paramo Milan Kuncíř, výrobníředitel Unipetrolu RPA Radomír Věk nebo ředitel pro jakost společnosti Benzina, Václav Loula.

Ceny Unipetrolu se každoročně předávají nejlepším studentům Výukového centra v MostěVelebudicích. Letošní sociální stipendia Unipetrolu mají napomoci studentům, kteří se vyrovnávají se ztíženými ekonomickými podmínkami, finančně zvládat studium chemie. Strategická spolupráce Unipetrolu a VŠCHT trvá již od roku 2002.


UNIPETROL, a.s., ovládá společnosti, které působí v petrochemickém průmyslu v České republice. V roce 2005 se stal Unipetrol součástí skupiny PKN Orlen, která je největším zpracovatelem ropy ve střední Evropě. Skupina Unipetrol se zaměřuje především na zpracování ropy, distribuci pohonných hmot a na petrochemickou výrobu. Ve všech těchto oblastech patří k významným hráčům v České republice i na středoevropském trhu. Skupina Unipetrol je v České republice jedna z největších z hlediska obratu a zaměstnává téměř 4000 lidí.

Kontakt:
Blanka Růžičková
Tisková mluvčí UNIPETROL, a. s.
Telefon: +420 225 001 407, +420 731 881 111
E-mail: blanka.ruzickova@unipetrol.cz​

« zpět

 
 
 

Značky Skupiny UNIPETROL